Nominacije filmova za oskar 2018

The Shape of Water’ je na prvom mestu sa ukupno 13 nominacija za Oscara, na drugom mestu je ‘Dunkirk’ s 8 nominacija, na trećem mestu je film ‘Three Billboards Outside Ebbing, Missouri’ koji je dobio 7 nominacija za Oscara.

Klikom na naslov filma, mozete videti kompletne informacije o filmovima i trajler sa prevodom.

Najbolji film
Call Me by Your Name
Darkest Hour
Dunkirk
“Get Out”
“Lady Bird”
“Phantom Thread”
“The Post”
“The Shape of Water”
“Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Najbolji redatelj
Guillermo del Toro, “The Shape of Water”
Christopher Nolan, “Dunkirk”
Paul Thomas Anderson, “Phantom Thread”
Greta Gerwig, “Lady Bird”
Jordan Peele, “Get Out”

Najbolji glumac
Timothée Chalamet “Call Me by Your Name”
Daniel Day-Lewis “Phantom Thread”
Daniel Kaluuya “Get Out”
Gary Oldman “Darkest Hour”
Denzel Washington “Roman J. Israel Esq.”

Najbolja glumica
Sally Hawkins “The Shape of Water”
Frances McDormand “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Margot Robbie “I, Tonya”
Saoirse Ronan “Lady Bird”
Meryl Streep “The Post”

Najbolji sporedni glumac
Willem Dafoe “The Florida Project”
Woody Harrelson “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”
Richard Jenkins “The Shape of Water”
Christopher Plummer “All the Money in the World”
Sam Rockwell “Three Billboards Outside Ebbing, Missouri”

Najbolja sporedna glumica
Mary J. Blige “Mudbound”
Lesley Manville “Phantom Thread”
Octavia Spencer “The Shape of Water”
Allison Janney “I, Tonya”
Laurie Metcalf “Lady Bird”

Najbolji originalni scenarij
“The Big Sick”
“Get Out”
“Lady Bird”
“The Shape of Water”
“Three Billboards

Najbolji adaptirani scenarij
Call Me by Your Name”
“The Disaster Artist”
“Logan”
“Molly’s Game”
“Mudbound

Najbolja fotografija
“Blade Runner 2049” Roger Deakins
“Darkest Hour” Bruno Delbonnel
“Dunkirk” Hoyte van Hoytema
“Mudbound” Rachel Morrison
“The Shape of Water” Dan Laustsen

Najbolji dokumentarni film
“Abacus”
“Faces Places”
“Icarus”
“Last Ment in Aleppo”
“Strong Island”

Najbolji kratkometražni dokumentarni film
“Edith and Eddy”
“Heaven is a Traffic Jam on the 405”
“Heroine”
“Traffic Stop”
“Night Skills”

Najbolji kratkometražni igrani film
“DeKalb Elementary”
“The Eleven O’Clock”
“My Nephew Emmett”
“The Silent Child”
“Watu Wote/All of Us”

Najbolja montaža zvuka
Baby Driver”
“Blade Runner 2049”
“Dunkirk”
“The Shape of Water”
“Star Wars: The Last Jedi

Najbolji zvuk (miksanje)
Baby Driver”
“Blade Runner 2049”
“Dunkirk”
“The Shape of Water”
“Star Wars: The Last Jedi

Najbolja scenografija
Beauty and the Beast”
“Blade Runner 2049”
“Darkest Hour”
“Dunkirk”
“The Shape of Water

Najbolji vizualni efekti
“Blade Runner 2049”
“Guardians of the Galaxy Vol. 2”
“Kong Skull Island”
“Star Wars: The Last Jedi”
“War for the Planet of the Apes”

Najbolji dizajn kostima
“Beauty and the Beast”
“Darkest Hour”
“Phantom Thread”
“The Shape of Water”
“Victoria and Abdul

Najbolja šminka
“Darkest Hour”
“Victoria and Abdul”
“Wonder”

Najbolja originalna glazba
“Dunkirk”
“Phantom Thread”
“The Shape of Water”
“Star Wars: The Last Jedi”
“Three Billboards”

Najbolja originalna pjesma
Mighty River” Mudbound
“Mystery of Love” Call Me by Your Name
“Remember Me” Coco
“Stand Up for Something” Marshall
“This Is Me” The Greatest Showman

Najbolji animirani film
“The Boss Baby”
“The Breadwinner”
“Coco”
“Ferdinand”
“Loving Vincent”

 

Najbolji kratkometražni animirani film
“Dear Basketball”
“Garden Party”
“Lou”
“Negative Space”
“Revolting Rhymes”

Najbolji strani film
“A Fantastic Woman”
“The Insult”
“Loveless”
“Of Body and Soul”
“The Square”

Najbolja montaža
“Baby Driver”
“Dunkirk”
“I, Tonya”
“The Shape of Water
“Three Billboards”